Atmosféra na vysoké – fotografie denně 3/30

Jedna fotografie každý den po dobu jednoho měsíce.
3/30
12. února, středa

Nikdy bych si nemyslel, že na vysoké škole může být naprosto uvolněná atmosféra. Celý život jsem žil v domnění, že na takové úrovni studia přece musí existovat nějaká hierarchie, přísná etiketa a student by si nikdy nedovolil oslovit profesora jinak než jeho titulem.

Jak šeredně jsem se mýlil. Hned při nástupu, cca před třemi lety, jsem pochopil, že tady tomu je naprosto jinak. Profesoři byli na uvítací párty se studenty, bavili se, dokonce nás pasovali – už si nepamatuji čím přesně, ale další ročníky byly pasovány klávesnicí nebo banánem. A všichni si potykali!

Dnes jsme měli ateliérový den. Poprvé po klauzurách. A jelikož jsou vždy tyto dny dlouhé, rozhodl jsem se ohřát si své jídlo ve zdejší kuchyňce. Nikdy nebyla moc čistá, tak na ni studenti nalepili meme Martina Luthera Kinga „I have a dream“. A to s nápisem, který lze přeložit jako: „Mám sen, že jednou to nádobí bude umyté. Ne těmi, kdo ho potřebuje, ale těmi, kdo ho použil.“

A to není všechno. Za košem se skrýval tříděný odpad, který se vždy někde záhadně objeví po nějaké větší akci.

Nikdy bych si nemyslel, že na vysoké škole může být tak uvolněná atmosféra. A myslím, že hlavně díky ní jsou zdejší studenti schopní pracovat na sto procent a vykazovat tak skvělé výsledky, že po nich sahají velké firmy už během jejich studia. Díky za to!

© Attila Zinčak

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s