Retrospektiva před základkou – fotografie denně 12/30

Jedna fotografie každý den po dobu jednoho měsíce.
12/30
21. února, pátek

Dovolil jsem si chvilku jen tak stát před základkou. A začaly se mi vybavovat všechny chvíle strávené v téhle budově. Nemám na základní školu nijak špatné vzpomínky, naopak.

Jako třeba když jsem jednou v deváté třídě nechal jako experiment ve své skříňce chleba. Celý rok. Byla to sranda do té doby, než jsem ho na konci školního roku musel vytáhnout. Ale potom to zas byla sranda.

Nebo jak jsme měli fyziku a učitel nám demonstrativně ukázal sílu tření. A to tím způsobem, že si pod všechny nohy židle umístil slupky od banánu a sjel od okna ke zdi.

A taky jak nám třídní učitel ukazoval karetní trik, na který jsme nikdo nemohli přijít, tak jsme ho začali obíhat kolem dokola, abychom se mu dívali pod ruce.

A samozřejmě ŠKOLY V PŘÍRODĚ. Nejlepší výlety! Pamatuji si na poslední, kdy hra na marketingovou agenturu skončila nakonec tím, že jsem byl oblečen do trička učitelky, která tam s námi byla. Už si bohužel (nebo bohudík?) nepamatuji, jak k tomu došlo.

Základka byla skvělá! (Nikdy jí ale neprominu, že celé levé křídlo a novou tělocvičnu postavili, určitě záměrně, hned po tom, co jsem odešel z devítky!)

© Attila Zinčak

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s